• USŁUGI KSIĘGOWE OD 120 PLN
  wybierz jeden z przygotowanych przez nas planów
 • PORADY PRAWNE
  zespół specjalistów z odpowiedziami na twoje pytania - odważ się je zadać
 • DOTACJE UNIJNE
  pełne wsparcie od wniosku o dotację po rozliczenie
 • UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA
  Przeprowadzamy procedurę oddłużeniową - opracowujemy wnioski
 • DORADZTWO PODATKOWE
  doradztwo podatkowe świadczone przez MDM Centrum Obsługi Biznesu to kompleksowe usługi obejmujące wszystkie aspekty działalności

Jednolity plik kontrolny - Gorzów Wielkopolski

Rozliczenia z organami podatkowymi to obowiązek każdego przedsiębiorcy. Jego zaniechanie mogłoby przynieść konsekwencje w postaci grzywny. Od 2018 r. wszystkie osoby prowadzące działalność gospodarczą będą zobligowane do dostarczania niezbędnych do przeprowadzenia kontroli skarbowej informacji w formie elektronicznej. Jednolity plik kontrolny w Gorzowie Wielkopolskim, tak jak i w innych polskich miejscowościach obowiązuje od 10 września 2015 r. Dotychczas jednak nie obejmował wszystkich przedsiębiorców.

JPK w Gorzowie – dokumenty księgowe w programie komputerowym

Dla tych, którzy nie słyszeli jeszcze o tej formie kontroli skarbowej, spieszymy z wyjaśnieniami.Jednolity plik kontrolny w Gorzowie Wielkopolskim oraz na terenie całego kraju to elektroniczny dokument zawierający dane dotyczące operacji gospodarczych, które przeprowadzał w danym okresie przedsiębiorca. Od tej pory audyt podatkowy nie będzie wymagał spotkania z urzędnikiem oraz wymiany korespondencji pomiędzy urzędem skarbowym a przedsiębiorcą. JPK w Gorzowie Wielkopolskim, Szczecinie, Poznaniu czy Warszawie zostanie przesłany elektronicznie przy wykorzystaniu uniwersalnego, bezpłatnego systemu. Aby prawidłowo przesłać dane, trzeba nadać plikowi odpowiednią formę, a dane zawrzeć we właściwym układzie. Jednolity plik kontrolny w Gorzowie i na obszarze całej Polski należy wysłać na żądanie organu podatkowego. W sytuacji gdy takie żądanie nie zostanie wysunięte, plik mimo wszystko trzeba stworzyć i przechowywać zgodnie z obowiązującymi zasadami.

Jednolity plik kontrolny w Gorzowie Wielkopolskim oraz w całej Polsce – jakie są zalety?

Wprowadzenie JPK niesie za sobą wiele korzyści zarówno dla organów przeprowadzających kontrolę, jak i dla przedsiębiorców. Przede wszystkim znacznie ułatwi cały proces audytu i skróci czas jego trwania. Dzięki uporządkowanym informacjom, wszelkie istniejące nieprawidłowości zostaną szybciej wykryte. Jeżeli natomiast rozliczenia będą bez zarzutu, kontrola zakończy się w krótszym czasie, niż miałoby to miejsce podczas standardowego audytu. JPK w Gorzowie Wielkopolskim pomoże zrozumieć biuro MDM Centrum Obsługi Biznesu. Jego pracownicy to specjaliści z zakresu prawa, ekonomii, finansów oraz kwestii administracyjnych. Lista zalet JPK jest długa. Taki sposób kontaktów z urzędem skarbowym jest dla przedsiębiorcy wygodniejszy i wiąże się z ograniczeniem kosztów. Stanowi także swojego rodzaju narzędzie do przeprowadzania kontroli wewnętrznej i pozwala na wgląd w pracę księgowych. Nie wiesz, jak stworzyć jednolity plik kontrolny? Gorzów to siedziba firmy, która bez wątpienia udzieli Ci pomocy.

Gdy nie złożysz JPK w terminie

Każdy przedsiębiorca wie, że terminów narzuconych przez organy skarbowe trzeba bezwzględnie przestrzegać. W przeciwnym razie grożą nam sankcje, wiążące się zwykle z koniecznością poniesienia kosztów. Niedopełnienie swoich obowiązków wobec urzędu skarbowego rozpatrywane jest w kategoriach przestępstwa lub wykroczenia. Aby uniknąć stresu i nieprzyjemności oraz by terminowo przesłać JPK, w Gorzowie zasięgnij porady od najlepszych. Pracownicy MDM Centrum Obsługi Biznesu z pewnością rozwieją wszelkie wątpliwości. Jeżeli termin minął, pomogą w zmniejszeniu wysokości kary, która uzależniona jest od okoliczności, stopnia szkodliwości społecznej, a także sytuacji majątkowej przedsiębiorcy.

Jak należy przygotować jednolity plik kontrolny?

Jeśli nie wiesz, jak zabrać się do przygotowania JPK, w Gorzowie Wielkopolskim skorzystaj z usług specjalistów. MDM Centrum Obsługi Biznesu jest do Twojej dyspozycji, w takim zakresie, jakiego potrzebujesz. Aby móc złożyć jednolity plik kontrolny, trzeba wyposażyć system księgowy w odpowiednie funkcje, umożliwiające jego stworzenie. Niekiedy konieczne jest wprowadzenie określonych zmian w prowadzeniu ksiąg lub modyfikacja dokumentowania zawieranych transakcji handlowych. Chcesz mieć pewność, że prawidłowo złożysz jednolity plik kontrolny? W Gorzowie znajdziesz grupę profesjonalnych doradców, którzy udzielą Ci fachowej pomocy. Skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły oferty.

Małgorzata Dzwoniarkiewicz 

Centrum Obsługi Biznesu

NIP 972-117-20-78

REGON 300714569

KRS 0000292392

Adres

ul. Wyszyńskiego 121A/A

66-400 Gorzów Wlkp., Polska

Telefony

Tel. 95 720 16 29

Kom. 698 177 587

Copyright © 2014 COB / All rights reserved.

Realizacja strony: Internet Profil